MILAD FAKURIAN COPYRIGHT 2019. ALL RIGHTS RESERVED.

Sitalk سیتاک

نشست‌های جذاب علمی برای همه علاقه‌مندان به دنیای علم و فناوری و نوآوری
آن طور که در تعریف این رویداد آمده، «سیتاک» سلسله نشست هایی برای ترویج علم است که با مدیریت و پشتیبانی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و با همکاری مجله ی دانستنیها برگزار می شود. مدت زمان هر نشست حدود ۳ ساعت است و در این مدت با حضور دانشمندان و مروجان علم، برنامه های مختلفی از جمله گفت وگوی علمی، استندآپ ساینس و سخنرانی های علمی برگزار خواهد شد.
برای بررسی بیشتر این رویداد و آنچه که در نخستین نشست آن گذشت به سراغ پیمان اکبرنیا مدیر اجرایی «سیتاک» رفتیم.
او در ابتدا از شکل گیری ایده «سیتاک» سخن گفت: ایده برپایی «سیتاک» با همکاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در شهریور ماه سال جاری کلید خورد و پس از انجام کارهای ابتدایی با افرادی که در حوزه ترویج علم فعال هستند به رایزنی و مشورت پرداختیم. سرانجام اولین نشست ماهانه «سیتاک» عصر اول بهمن ماه با همکاری گروه مجلات همشهری، علی الخصوص مجله دانستنیها در محل موسسه همشهری برگزار شد.

در این برنامه سیاوش صفاریان‌پور در گفت‌وگو با دکتر کاوه مدنی، استاد مدیریت آب و محیط زیست امپریال کالج لندن، به بررسی بحران آب در ایران و جهان خواهد پرداخت و در بخش‌های دیگر برنامه، ژورنالیست‌ها و مروجان علم درباره موضوعات مختلف دنیای علم و فناوری صحبت خواهند کرد.
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور به عنوان کانون شکل‌دهی به سیاست‌های علم و فناوری، فعالیت هدفمند در حوزه‌ی ترویج علم را یکی از رسالت‌های خود می‌داند. سیتاک (باشگاه علم و فناوری) رویدادی است برای ترویج علم که با مدیریت و پشتیبانی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و با همکاری مجله‌ی دانستنیها برگزار می‌شود. مدت زمان هر نشست حدود 3 ساعت است و در این مدت با حضور دانشمندان و مروجان علم، برنامه‌های مختلفی از جمله گفت‌وگوی علمی، استندآپ ساینس و سخنرانی‌های علمی برگزار خواهد شد. سیاوش صفاریان‌پور، ژورنالیست علم و سازنده‌ی برنامه‌های مختلف علمی در صدا و سیما، میزبانی این برنامه را بر عهده دارد.

صفحه رسمی سیتاک در آپارات

Top